Warsztaty Teatralne - Zaburzenia Behawioralne
Nieustannie jesteśmy zanurzani w świat wirtualny, który przede wszystkim powoduje trudności w nawiązywaniu relacji społecznych i rówieśniczych. Idealnym narzędziem do regulowania tych nieprawidłowości w rozwoju dziecka jest teatr, który jest naturalnym środowiskiem rozwijającym kompetencje społeczno-emocjonalne. Akademia Teatru i Sztuk Wrażliwych proponuje cykl warsztatów teatralno-profilaktycznych, obejmujący sferę świadomości ciała, ruchu i emocji.
WSZYSTKO, CO DZIECKO ROBI, JEST DOBRE
Uczestnik zajęć jest ważny, widziany, usłyszany i w pełni akceptowany. Otrzymuje on przestrzeń do:
-
Podejmowania decyzji
-
Budowania swojej uważność
-
Mówienia o swoich emocjach
-
Wyrażania swojego zdania
-
Pracowania nad elastycznością własnego ciała- szukania w ciele sposobów wyrażania siebie
-
Oswajania się ze stresem
-
Stawiania granic-rozwijania postawy asertywności
-
Nabywania pewności siebie i otwartości wobec rówieśników
-
Współpracy z rówieśnikami na innym poziomie
-
Rozwijania kreatywności i wyobraźni
-
Abstrakcyjnego myślenia
-
Posługiwania się metaforą
-
Rozbudzania zainteresowania teatrem
-
Wchodzenia w role, zdobywania różnych kompetencji społecznych
-
Doskonalenia własnej dykcji i artykulacji
Efekty warsztatów widziane okiem wychowawcy.
Nauczyciel jest obserwatorem procesu, jaki zachodzi w dziecku. Szkoli się w działaniu, poznaje nowe narzędzia, które będzie mógł wykorzystać w swojej pracy z zespołem klasowym. Wyłapuje mocne i słabe strony dzieci, pracuje odpowiednio z nimi. Daje poczucie bezpieczeństwa, dzięki temu dziecko śmielej udziela się w zajęciach. Wspiera w swoich działaniach proces twórczy ucznia.
Prowadzący warsztaty.
Izabela Karwot – pedagożka teatru, reżyserka, warsztatowiec, trenerka dramy, specjalistka teatru dziecięcego i młodzieżowego, tworząca z ogromną pasją i zaangażowaniem. Wypracowała swoją autorską metodę pracy. Od 29 lat zaraża miłością do teatru dzieci, młodzież i dorosłych. Jej siłą jest bardzo pozytywna energia, wrażliwość, doskonała znajomość języka teatru, którym biegle operuje na scenie. Reżyseruje małe i duże formy sceniczne- potrafi skroić warsztaty teatralne, ruchowe i dramowe według określonych potrzeb. Teatr – to jej świat – który postrzega jako bezpieczną przestrzeń terapeutyczną.
Dominika Baron – doświadczony pedagog edukacji wczesnoszkolnej, kochający swoją pracę, wrażliwy, twórczy i otwarty na świat dziecka. Zarażony miłością do teatru. Certyfikowany pasjonata języka migowego.
Gracjana Krawczyk – doświadczony pedagog edukacji wczesnoszkolnej, z elementami języka angielskiego, instruktor teatralny, warsztatowiec. Z zamiłowania twórca rękodzieła – potrafi tworzyć „coś” z „niczego”.